Wierzchowisko pod Częstochową

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności w Wierzchowisku

Dodaj informację z regionu Wierzchowiska
Chcesz dodać ważne wydarzenie z regionu wierzchowiska na stronie www.wierzchowisko.pl - uzupełni formularz znajdujący na dole strony.KAWIARNIA & PIZZERIA

Szeroka oferta obejmuje zarówno zupy, sałtki, makarony, pizzę ale również m.in. pyszne naleśniki zarówno na słodko jak i wytrawne. Pełne menu - pobierz. Istnieje możliwość dostawy do domu.

Adres: Częstochowa, ul. Brata Alberta 116, tel 34 361-26-89


Zapraszamy 6 września na FESTYN w Wierzchowisku
W niedzielę 6 września już tradycyjnie w pierwszą niedzielę po wakacjach dziękujemy Panu Bogu za błogosławieństwa jakich doznaliśmy w ciągu roku. Jak rolnicy niosą wieniec dożynkowy i bochen chleba, aby złożyć je przed ołtarzem, tak my ideziemy z owocami naszej pracy i błogosławieństwa Bożego, aby ofiarować je Panu Bogu w czasie Mszy Św. Uroczystość rozpoczynamy procesją spod kapliczki o godz. 11.45, aby o godz. 12.00 wziąć udział w uroczystej Mszy Św., której przewodniczył będzie ks. Prał. Stanisław Iłczyk. Zapraszam przedstawicieli wszystkich stanów i zawodów do udziału w procesji i Mszy Św. W procesji pójdą też pierwszoklasiści, którzy poniosą swoje tornistry do poświęcenia.
Z okazji Święta dziękczynienia będziemy też uczestniczyć w festynie na placu za kościołem, który rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa aż do zmroku. Gwiazdą festynu będzie p. Jacek Miernikiewicz, i zespoły z Niegowonic „Jura” i Koło Gospodyń. Będą też tańce, śpiewy i wiele innych zabaw. Dzieci będą miały też co robić. Z pomalowanymi twarzami będą mogły popróbować sił w kulach wodnych, pojeździć na minikaruzeli, popróbować owoców z czekoladowej fontanny. A i dorośli też nie będą się nudzili. Bogaty będzieteż stół ze smakołykami – grill z pieczysstymi, pyszny bigos, który zawsze rozchodzi się w mgnieniu oka, gołąbki, pieczonki, pajda chleba ze smalcem, sushi, pyszne ciasta i coś co przygotowuje dla Was ks. Proboszcz –  opiekane śledzie w zalewie octowej i w tym roku pierwszy raz specjalność – gęsie żołądki z żurkiem. Długo by tu pisać co jeszcze będzie. Musisz przyjść, aby wszystko zobaczyć i wszystkiego posmakować. Zapraszam! ks. Proboszcz

.


Biblioteka na Wierzchowisku

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowootwartej biblioteki sołeckiej,W swoich zbiorach posiadamy ciekawe pozycje z zakresu historii a także wiele powieści, książek biograficznych a także literatury dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z regulaminem opłata za założenie karty czytelnika wynosi 2 złote. Równocześnie można wypożyczyć trzy pozycje na okres jednego miesiąca. Osoby niepełnoletnie aby założyć kartę zobowiązane są do uzyskania pisemnej zgody rodzica bądź opiekuna prawnego. Regulamin dostępny jest w Klubie.


 
 

Terminy odbioru odpadów komunalnych

Wywóz odpadów komunalnych, biodegradowalnych oraz odpadów segregowanych mozna znaleść na stronie intermetowej firmy Prywatny Zakład Oczyszczania Miasta - Waldemar Strach.

Więcej informacji na stronie www.pzom.czest.pl


 
 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Wierzchowisko - Dlaczego Nie ?
W Wierzchowisku działa Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Wierzchowiska - Dlaczego Nie ?. Stowarzyszenie podejmuje wiele działań na rzecz rozwoju i odnowy Wierzchowiska, organizuje różnego rodzaju imprezy i prowadzi wiele innych działań. Więcej informacji na temat stowarzyszenia i jego działań można znaleźć na jego stronie internetowej.

Adres strony stowarzyszenia: www.dlaczegonie.b3b.pl 

Formularz do uzupełnienia


 
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego